Airfix Classic Kit letadlo - HANDLEY PAGE VICTOR B.Mk.2

Detailně provedený model letadla JHANDLEY PAGE VICTOR B.Mk.2 včetně podrobného návodu k jeho sestavení. Barvy ani lepidlo není součástí balení, ale je možné je přiobjednat v našem eshopu zvlášť. Balení obsahuje 228 dílků ke slepení.

EAN: 5055288631090
Kód 1: 30-A12008
Kód 2: A12008
1 709 Kč cena s DPH
Vyprodané
K vyzvednutí na prodejně v Hradci Králové 0ks
Popis produktu
Parametry
Související produkt

Classic Kit letadlo - HANDLEY PAGE VICTOR B.Mk.2.

Popis: Detailně provedený model letadla JHANDLEY PAGE VICTOR B.Mk.2 včetně podrobného návodu k jeho sestavení. Barvy ani lepidlo není součástí balení, ale je možné je přiobjednat v našem eshopu zvlášť. Balení obsahuje 228 dílků ke slepení.

Originál:
Handley Page Victor, pravděpodobně nejlepší z britských bombardérů třídy V z období studené války, je zcela určitě jedním z nejvýraznějších proudových bombardérů, které kdy brázdily oblohu. Victor měl vysoko posazené ocasní křídlo ve tvaru písmene T a působivá, nezvykle tvarovaná srpkovitá hlavní křídla. Za svou operační kariéru sloužil jako konvenční bombardér, jaderný bombardér a nakonec i jako tanker, než byl v roce 1993 vyřazen ze služby. Letouny Handley Page Victor britské odstrašující jaderné síly měly jako svrchní vrstvu po celém povrchu bílý nátěr s odrazivými vlastnostmi, který měl poskytnout letadlu a jeho posádce určitou ochranu v případě jaderného výbuchu – účinnost tohoto systému však nebyla naštěstí nikdy vyzkoušena v praxi. Poslední Victory ve službách RAF měly světle šedý nebo khaki nátěr, který byl přizpůsoben jejich nasazení ve válce v Zálivu, kde sloužily jako tankovací letadla. Svou asi nejslavnější úlohu sehrál Victor právě v tankovací variantě ve válce o Falklandy, kdy plnil důležitou roli při misích „Black Buck“. Plán jak znemožnit argentinské armádě použití letecké základny Port Stanley počítal s použitím jediného bombardéru Vulcan, který by na základnu zaútočil a vyřadil z provozu její ranvej. Nejbližší letecká základna, kterou měli Britové k dispozici, se však nacházela až na ostrově Ascension vzdáleném zhruba 6000 kilometrů. Vulcan tak musel během letu mnohokrát doplňovat palivo, což z této mise učinilo nejdelší bombardovací misi v dějinách. Tento plán s účinnou podporou celého letu vyžadoval, aby spolu s Vulcanem odstartovalo zároveň dalších jedenáct tankerů Victor, které musely poskytnout dostatek paliva jak pro Vulcan samotný, tak i pro ostatní Victory. I po splnění útoku bylo potřeba dalších pět Victorů, aby se Vulcan dostal zdárně zpět na základnu.

Technické údaje:
Měřítko: 1:72
Počet dílů: 228
Délka: 486 mm
Šířka: 508 mm
Rozměry: 559 x 85 x 378 mm (D,H,V)
Váha produktu: 1,105 kg
Obtížnost: 3
Body Flying Hours: 4

Barevné schéma a potřebné barvy:
A - Handley Page Victor B.Mk.2(BS), No. 139 Squadron, Royal Air Force Wittering, Lincolnshire, England, 1963-64 - 11, 33, 53, 130
B - Handley Page Victor B.Mk.2(BS), Victor Training Flight, Royal Air Force Wittering, Lincolnshire,England, 1963-64 - 11, 33, 53, 130, 163, 165

Doporučeno pro děti od 8 let.

Upozornění: Nebezpečí udušení! Výrobek obsahuje malé části. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 3 LET!

 

Balení: 1 ks
Měřítko: 1:72
Typ letadla: Vojenská
Typ vojenského letadla: Novodobá
Věk: Od 8 let
Načítám